فروش واتر پمپ کاپرا | واتر پمپ اصلی کاپرا ارسال فوری زیر قیمت بازار

آقای واترپمپ فروش بهترین واتر پمپ های وارداتی 09125101633

واتر پمپ چیست و عملکرد آن چگونه است؟

در این مقاله به بررسی نقش واترپمپ در خودرو می پردازیم و اطلاعات مفید و کاربردی بیشتری در اختیار شما قرار می دهیم.

واتر پمپ در واقع نقش مهمی در پمپ کردن آب رادیاتور بر عهده دارد.

واتر پمپ چیست؟

یکی از اجزای مهم در سیستم خنک کننده موتور خودرو، واتر پمپ می باشد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور خودرو، واتر پمپ دائما مایع داخل رادیاتور را به سمت موتور پمپاژ می کند و درنتیجه از به اصطلاح جوش آوردن خودرو ممانعت می کند. بطور کلی برای اینکه خودرو عملکرد مناسبی داشته باشد باید دمایی بین 90 تا 95 درجه سانتی گراد داشته باشد  ولی در هنگام کار کردن این دما تا 2500 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. 

عملکرد واتر پمپ کاپرا چگونه است؟

نقش اصلی واتر پمپ کاپرا گردش دائمی آب در موتور است و تا زمانی که موتور خودرو روشن است باید کار کند. هر بار که خودرو روشن می شود، مایع درون رادیاتور که شامل آب و ضد یخ می باشد توسط واتر پمپ به سمت موتور پمپاژ می شود و در سرسیلندر و پوسته موتور به گردش در می آید. حرارتی که توسط موتور تولید می شود جذب مایع می شود و دمای آن بالا می رود و برای خنک شدن به رادیاتور بازگشته و پس از اینکه خنک شد به سمت موتور حرکت می کند. 

دلایل خرابی واترپمپ کاپرا

باید توجه داشته باشید که خرابی واتر پمپ بر روی قسمت های دیگر خودرو تاثیر می گذارد. یکی از این قطعات واشر سرسیلندر می باشد زیرا واتر پمپ به آن بسیار نزدیک است. درصورت سوختن واترپمپ از قیمت خودرو در هنگام فروش کاسته می شود. برخی عوامل سبب می شوند تا این قطعه خراب شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم؛

عدم استفاده از ضدیخ در سیستم خنک کننده خودرو

یخ زدگی آب درون موتور

وجود خوردگی در دنده و قسمت های دیگر

زنگ زدگی پره های داخلی واتر پمپ

از آنجایی که آب در درون واتر پمپ در جریان است بنابراین آب بندی آن اهمیت زیادی دارد چرا که در صورت خرابی آب به پشت قطعه نفوذ کرده و باعث خرابی بلبرینگ و در نهایت منجر به قفل شدن واتر پمپ خواهد شد. برای همین در پشت این قسمت یک سوراخ قرار می‌دهند تا با خرابی فیبر و فنر و در نتیجه عبور آب از آن به سمت بلبرینگ، آب از این سوراخ بیرون بریزد و راننده را از خرابی آن مطلع کند

 

یکی دیگر از خرابی های واتر پمپ کاپرا اکسید شدن پره های داخل آن است. از آنجایی که واتر پمپ دائماً در تماس با آب قرار دارد به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شود. این اتفاق نیز در طولانی مدت باعث کاهش دبی آب در واتر پمپ، چرخش آب کمتر و در نتیجه گرم شدن موتور می شود. استفاده مداوم از ضد یخ که نقش ضد‌خورندگی نیز دارد، از پوسیدگی و سوراخ شدن پره‌های واتر پمپ جلوگیری خواهد کرد.

واتر پمپ چقدر عمر می کند؟

اگرچه واتر پمپ قطعه کوچکی است که ممکن است نادیده گرفته شود اما وجود ایراد در این قطعه برعملکرد خودرو نقش مهمی دارد. واتر پمپ در خنک کردن موتور نقش مهمی را ایفا می کند. واتر پمپ عمر بالایی دارد ولی بهتر است زمانی که تسمه تایم را تعویض می کنید واتر پمپ را نیز تعویض کنید. امروزه خودروسازان تلاش نموده اند تا عمر واتر پمپ را افزایش دهند.

سفارش واتر پمپ کاپرا

واتر پمپ کاپرا را با بهترین قیمت از بازار چراغ برق خریداری کنید.سایت آقای واتر پمپ در نظر دارد توضیحات ویژه ای برای شما در نظر بگیرید تا درباره واتر پمپ این خودرو بیشتر بدانید، در خودرو های احتراقی 70 درصد انرژی به گرما تبدیل میشود و از طرفی اگر موتور های احتراقی در دمای بهینه خود کار نکنند طول عمر قطعات آن کم میشود و مصرف سوخت هم افزایش پیدا میکند بنابراین سیستم خنک کاری این خودرو اهمیت بسیاری دارد.

توجه داشته باشید که روشن شدن چراغ دمای موتور میتواند هشداری برای چک کردن واتر پمپ باشید و شنیدن صدای ساییدگی میتواند نشانه خرابی واتر پمپ باشد پس برای خرید واتر پمپ کاپرا با شماره 02136057696 تماس بگیرید.

مه واتر پمپ چیست؟

حال که از اهمیت سیستم خنک کاری ماشین مطلع شدیم باید با یکی از اصلی ترین اجزای این سیستم آشنا شویم مه واتر پمپ نام دارد.

همانطور که از نام این قطعه مشخص است وظیفه آن پمپاژ آب و مایع ضدیخ و ضدخوش به داخل موتور است.

واتر پمپ نیروی محرکه ی خود را به وسیله ی تسمه از میل سوپاپ میگیرد و باعث چرخش فولی واتر پمپ و در نهایت پره های واتر پمپ میشود

واتر پمپ معمولا از دو ناحیه مشکل پیدا میکنند یکی از قسمت آب بندی که فیبر و فنر دارد و دیگری پره های داخل وات پمپ که وظیفه ی آن پخش کردن وایع خنک کننده میباشد

 

برچسب ها : واتر پمپ کاپرا - قیمت واتر پمپ کاپرا - فروش واتر پمپ کاپرا - واترپمپ کاپرا - واترپمپ کاپرا 2

فروش واتر پمپ کاپرا | واتر پمپ اصلی کاپرا