واتر پمپ مزدا 3 ارسال فوری زیر قیمت بازار

آقای واترپمپ فروش بهترین واتر پمپ های وارداتی 09125101633

خودروی مزدا 3

مزدا 3 نوعی خودروی سواری کامپکت با موتور جلو و محور جلو تولید کشور زاپن می باشد که بعنوان یک خودروی خانوادگی و جوان پسند مورد اقبال بسیاری قرار گرفته است. این خودرو دارای ظاهری زیبا و همچنین کابینی بسیار شگفت انگیز است و مهم ترین امکانات آن عبارتست از؛

سیستم تهویه اتوماتیک دوگانه

آینه بغل برقی با گرمکن

شش عدد کیسه هوا

نمایشگر لمسی 

کروز کنترل

سایر لوازم یدکی مزدا 

ازجمله این لوازم یدکی می توان به واترپمپ اشاره نمود. در هر خودرو مهمترین لوازم یدکی واترپمپ می باشد.

آقای واترپمپ قصد دارد به شما بگوید که واتر پمپ و چه وظیفه ای در خودرو دارد؟

خودروها دارای قطعات مهمی هستند که یکی از مهمترین قطعات مهم در موتور که در سیستم خنک کاری نقش اصلی را دارد واترپمپ می باشد . اما این واتر پمپ مزدا 3 وظایفش پمپاژ آب در داخل موتور خودرو و اطراف سیلندر می باشد. بدین صوت که این قطعه به حرکت در آوردن دائمی آب و ضدیخ در موتور است.

پس این قطعه برای تنظیم دمای موتور عملکرد مهمی دارد مخصوصا برای مزدا 3 قدیم و جدید که خودرو ژاپنی و حساسی میباشد.

محل نصب واتر پمپ مزدا 3 : محل قرارگیری واتر پمپ بر روی سیلندر و کنار تسمه تایم است. واتر پمپ اورجینال مزدا 3 چگونه کار می کند؟ این قطعه با پمپاژ آب در اطراف موتور و سیلندرها باعث خنک شدن موتورخودرو می شود و این آب پس از گردش توسط واتر پمپ دوباره به رادیاتور برمی گردد.

در حقیقت واتر پمپ مزدا 3 کار خود را با روشن شدن خودرو آغاز می کند و با گردش مایع در درون سر سیلندر و بدنه موتور وظیفه خنک سازی آن را برعهده می گیرد. به این صورت که مایع پس از گردش و خنک کردن موتور دوباره به رادیاتور باز برگشته تا به وسیله گردش هوا و فن های موجود دوباره خنک شود. در نتیجه این گردش مایع به صورت پی در پی  در اطراف موتور جریان داشته تا دمای موتور در اندازه نرمال باشد. البته باید بگوییم که این قطعه یکی از قسمت های سیستم خنک کننده خودرو می باشد کار واتر پمپ مزدا 3 این است که پمپاژ آب و ضد یخ به منظور جلوگیری از جوش آوردن خودرو می باشدو مشخصا یکی از مهمترین قطعات داخل موتور ، واتر پمپ است. به طور کلی تسمه تایم،  واتر پمپ را به صورت مستقیم به گردش در می آورد و یا اینکه تسمه کمکی که به پولی سر واتر پمپ وصل است باعث می شود پروانه داخل آن را به چرخش در بیاورد. پس فعالیت واتر پمپ با فعالیت موتور خودرو در ارتباط است.

دلایل خرابی واترپمپ

باید توجه داشته باشید که خرابی واتر پمپ بر روی قسمت های دیگر خودرو تاثیر می گذارد. یکی از این قطعات واشر سرسیلندر می باشد زیرا واتر پمپ به آن بسیار نزدیک است. درصورت سوختن واترپمپ از قیمت خودرو در هنگام فروش کاسته می شود. برخی عوامل سبب می شوند تا این قطعه خراب شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم؛

عدم استفاده از ضدیخ در سیستم خنک کننده خودرو

یخ زدگی آب درون موتور

وجود خوردگی در دنده و قسمت های دیگر

زنگ زدگی پره های داخلی واتر پمپ

واتر پمپ چقدر عمر می کند؟

 

اگرچه واتر پمپ قطعه کوچکی است که ممکن است نادیده گرفته شود اما وجود ایراد در این قطعه برعملکرد خودرو نقش مهمی دارد. واتر پمپ در خنک کردن موتور نقش مهمی را ایفا می کند. واتر پمپ عمر بالایی دارد ولی بهتر است زمانی که تسمه تایم را تعویض می کنید واتر پمپ را نیز تعویض کنید. امروزه خودروسازان تلاش نموده اند تا عمر واتر پمپ را افزایش دهند.

سفارش واتر پمپ مزدا 3

واتر پمپ مزدا 3 را با بهترین قیمت از بازار چراغ برق خریداری کنید.سایت آقای واتر پمپ در نظر دارد توضیحات ویژه ای برای شما در نظر بگیرید تا درباره واتر پمپ این خودرو بیشتر بدانید، در خودرو های احتراقی 70 درصد انرژی به گرما تبدیل میشود و از طرفی اگر موتور های احتراقی در دمای بهینه خود کار نکنند طول عمر قطعات آن کم میشود و مصرف سوخت هم افزایش پیدا میکند بنابراین سیستم خنک کاری این خودرو اهمیت بسیاری دارد.

توجه داشته باشید که روشن شدن چراغ دمای موتور میتواند هشداری برای چک کردن واتر پمپ باشید و شنیدن صدای ساییدگی میتواند نشانه خرابی واتر پمپ باشد پس برای خرید واتر پمپ مزدا 3 با شماره 02136057696 تماس بگیرید.

برچسب ها : واتر پمپ مزدا 3 - قیمت واتر پمپ مزدا 3 - خرید واتر پمپ مزدا 3 - فروش واتر پمپ مزدا 3 - واتر پمپ مزدا 3 نیو - واتر پمپ مزدا 3 قدیم

واتر پمپ مزدا 3