واتر پمپ مزدا 323 ارسال فوری زیر قیمت بازار

آقای واترپمپ فروش بهترین واتر پمپ های وارداتی 09125101633

واتر پمپ چیست و عملکرد آن چگونه است؟

در این مقاله به بررسی نقش واترپمپ در خودرو می پردازیم و اطلاعات مفید و کاربردی بیشتری در اختیار شما قرار می دهیم.

واتر پمپ در واقع نقش مهمی در پمپ کردن آب رادیاتور بر عهده دارد.

واتر پمپ چیست؟

یکی از اجزای مهم در سیستم خنک کننده موتور خودرو، واتر پمپ می باشد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور خودرو، واتر پمپ دائما مایع داخل رادیاتور را به سمت موتور پمپاژ می کند و درنتیجه از به اصطلاح جوش آوردن خودرو ممانعت می کند. بطور کلی برای اینکه خودرو عملکرد مناسبی داشته باشد باید دمایی بین 90 تا 95 درجه سانتی گراد داشته باشد  ولی در هنگام کار کردن این دما تا 2500 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. 

عملکرد واترپمپ مزدا 323 چگونه است ؟

در حقیقت حرارت به وآمده از احتراق و سوختن بنزین در موتور به دمایی تا حدود 2500 درجه سانتیگراد می رسد و موتور خودرو باید گردش مایعات باید دما را در اندازه 90 تا 95 درجه سانتیگراد نگه بدارد تا کارایی موتور خودرو به صورت بهینه انجام بشود .

در این قسمت واتر پمپ با روشن شدن خودرو شروع به کار کرده و با گردش مایع در داخل سر سیلندر و بدنه موتور کار خود که خنک کردن آن است را ایفا می کند. این مایع بعد از گردش و خنک کردن موتور مجددا به رادیاتور برگشته تا توسط گردش هوا و فن های موجود دوباره خنک بشود. در حقیقت این گردش مایع پشت سرهم در اطراف موتور جریان داشته تا دمای موتور در اندازه استاندارد و نرمال بماند.

البته در این قسمت تسمه تایم، واتر پمپ را به طور مستقیم چرخانده و یا تسمه کمکی که به پولی سر واتر پمپ وصل است پروانه داخل آن را به چرخش در آورده و فعالیت واتر پمپ با فعالیت موتور خودرو در ارتباط می باشد.

 

دلایل خرابی واترپمپ مزدا 323 :

دلایل خرابی واترپمپ

باید توجه داشته باشید که خرابی واتر پمپ بر روی قسمت های دیگر خودرو تاثیر می گذارد. یکی از این قطعات واشر سرسیلندر می باشد زیرا واتر پمپ به آن بسیار نزدیک است. درصورت سوختن واترپمپ از قیمت خودرو در هنگام فروش کاسته می شود. برخی عوامل سبب می شوند تا این قطعه خراب شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم؛

عدم استفاده از ضدیخ در سیستم خنک کننده خودرو

یخ زدگی آب درون موتور

وجود خوردگی در دنده و قسمت های دیگر

زنگ زدگی پره های داخلی واتر پمپ

واتر پمپ چقدر عمر می کند؟

 

اگرچه واتر پمپ قطعه کوچکی است که ممکن است نادیده گرفته شود اما وجود ایراد در این قطعه برعملکرد خودرو نقش مهمی دارد. واتر پمپ در خنک کردن موتور نقش مهمی را ایفا می کند. واتر پمپ عمر بالایی دارد ولی بهتر است زمانی که تسمه تایم را تعویض می کنید واتر پمپ را نیز تعویض کنید. امروزه خودروسازان تلاش نموده اند تا عمر واتر پمپ را افزایش دهند.

 

برچسب ها : واتر پمپ مزدا 323 - قیمت واتر پمپ مزدا 323 - خرید واتر پمپ مزدا 323 - فروش واتر پمپ مزدا 323 - واتر پمپ مزدا 323 اصلی

واتر پمپ مزدا 323