واتر پمپ جک j5|فروش واتر پمپ جک J5 ارسال فوری زیر قیمت بازار

آقای واترپمپ فروش بهترین واتر پمپ های وارداتی 09125101633

جک J5

جک J5 یکی دیگر از سدان های چینی است که توسط کرمان موتور وارد بازار ایران شد. جک J5 در مقایسه با خودروهای داخلی، از فضای داخل کابین جذابی برخوردار است و اتوماتیک می باشد. 

واتر پمپ چیست و عملکرد آن چگونه است؟

در این مقاله به بررسی نقش واترپمپ در خودرو می پردازیم و اطلاعات مفید و کاربردی بیشتری در اختیار شما قرار می دهیم.

واتر پمپ در واقع نقش مهمی در پمپ کردن آب رادیاتور بر عهده دارد.

واتر پمپ چیست؟

یکی از اجزای مهم در سیستم خنک کننده موتور خودروی جک j5، واتر پمپ می باشد. برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد موتور خودرو، واتر پمپ دائما مایع داخل رادیاتور را به سمت موتور پمپاژ می کند و درنتیجه از به اصطلاح جوش آوردن خودرو ممانعت می کند. بطور کلی برای اینکه خودرو عملکرد مناسبی داشته باشد باید دمایی بین 90 تا 95 درجه سانتی گراد داشته باشد  ولی در هنگام کار کردن این دما تا 2500 درجه سانتی گراد افزایش می یابد. 

عملکرد واتر پمپ جک j5 چگونه است؟

نقش اصلی واتر پمپ جک گردش دائمی آب در موتور است و تا زمانی که موتور خودرو روشن است باید کار کند. هر بار که خودرو روشن می شود، مایع درون رادیاتور که شامل آب و ضد یخ می باشد توسط واتر پمپ به سمت موتور پمپاژ می شود و در سرسیلندر و پوسته موتور به گردش در می آید. حرارتی که توسط موتور تولید می شود جذب مایع می شود و دمای آن بالا می رود و برای خنک شدن به رادیاتور بازگشته و پس از اینکه خنک شد به سمت موتور حرکت می کند. 

دلایل خرابی واترپمپ جک j5

باید توجه داشته باشید که خرابی واتر پمپ بر روی قسمت های دیگر خودرو تاثیر می گذارد. یکی از این قطعات واشر سرسیلندر می باشد زیرا واتر پمپ به آن بسیار نزدیک است. درصورت سوختن واترپمپ از قیمت خودرو در هنگام فروش کاسته می شود. برخی عوامل سبب می شوند تا این قطعه خراب شود که در ادامه به آنها اشاره می کنیم؛

عدم استفاده از ضدیخ در سیستم خنک کننده خودرو

یخ زدگی آب درون موتور

وجود خوردگی در دنده و قسمت های دیگر

زنگ زدگی پره های داخلی واتر پمپ

از آنجایی که آب در درون واتر پمپ در جریان است بنابراین آب بندی آن اهمیت زیادی دارد چرا که در صورت خرابی آب به پشت قطعه نفوذ کرده و باعث خرابی بلبرینگ و در نهایت منجر به قفل شدن واتر پمپ خواهد شد. برای همین در پشت این قسمت یک سوراخ قرار می‌دهند تا با خرابی فیبر و فنر و در نتیجه عبور آب از آن به سمت بلبرینگ، آب از این سوراخ بیرون بریزد و راننده را از خرابی آن مطلع کند.

یکی دیگر از خرابی های واتر پمپ جک اکسید شدن پره های داخل آن است. از آنجایی که واتر پمپ دائماً در تماس با آب قرار دارد به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شود. این اتفاق نیز در طولانی مدت باعث کاهش دبی آب در واتر پمپ، چرخش آب کمتر و در نتیجه گرم شدن موتور می شود. استفاده مداوم از ضد یخ که نقش ضد‌خورندگی نیز دارد، از پوسیدگی و سوراخ شدن پره‌های واتر پمپ جلوگیری خواهد کرد.

واتر پمپ چقدر عمر می کند؟

اگرچه واتر پمپ قطعه کوچکی است که ممکن است نادیده گرفته شود اما وجود ایراد در این قطعه برعملکرد خودرو نقش مهمی دارد. واتر پمپ در خنک کردن موتور نقش مهمی را ایفا می کند. واتر پمپ عمر بالایی دارد ولی بهتر است زمانی که تسمه تایم را تعویض می کنید واتر پمپ را نیز تعویض کنید. امروزه خودروسازان تلاش نموده اند تا عمر واتر پمپ را افزایش دهند.

سفارش واتر پمپ جک

واتر پمپ جک را با بهترین قیمت از بازار چراغ برق خریداری کنید.سایت آقای واتر پمپ در نظر دارد توضیحات ویژه ای برای شما در نظر بگیرید تا درباره واتر پمپ این خودرو بیشتر بدانید، در خودرو های احتراقی 70 درصد انرژی به گرما تبدیل میشود و از طرفی اگر موتور های احتراقی در دمای بهینه خود کار نکنند طول عمر قطعات آن کم میشود و مصرف سوخت هم افزایش پیدا میکند بنابراین سیستم خنک کاری این خودرو اهمیت بسیاری دارد.

توجه داشته باشید که روشن شدن چراغ دمای موتور میتواند هشداری برای چک کردن واتر پمپ باشید و شنیدن صدای ساییدگی میتواند نشانه خرابی واتر پمپ باشد پس برای خرید واتر پمپ جک j5 با شماره 02136057696 تماس بگیرید.

بهترین واتر پمپ جک j5 و خرید واتر پمپ جک جی 5 در سایت آقای موتور ضمانت بهترین قیمت و تخصصی ترین مرجع واتر پمپ در بازار ارسال رایگان

عملکرد این قطعه چیست؟

وظیفه واتر پمپ جک j5 پمپاژ آب است. در حقیقت به حرکت در آوردن مداوم آب و ضدیخ در موتور می باشد. بنابراین پمپاژ آب و ضد یخ به دلیل جلوگیری از جوش آوردن خودرو است .

این قطعه با پمپاژ آب در طرفین موتور و سیلندرها موجب خنک شدن موتور خودروشده و این آب بعد از گردش به وسیله این قطعه دوباره به رادیاتور برمی گردد. این عمل به وسیله پره های درونی واتر پمپ انجام می شود.

مکان قرارگیری این وسیله در خودرو:

این قطعه بر روی سیلندر و کنار تسمه تایم  نصب و به طور مستقیم به آن متصل می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

زمان تعویض واتر پمپ جک 

 

 

 

 

 

 

هنگامی که نشتی یا نقص در این قطعه ایجاد میشود این عمل سبب بروز آسیب های جدی به موتور خودرو می گردد که تعویض به موقع آن برای نگهداری صحیح خودرو لازم و ضروری است. پس وجود آثار ضد یخ یا آب در زیر خودرو از نشانه های خرابی آن و زمان تعویض آن می باشد.

 

 

 

 

 

 

تشخیص نشتی واتر پمپ j5

 

 

 

 

 

 

 

برای تشخیص نشتی در ابتدا خودرو را در محلی تمیز پارک کرده و بعد یک مقوا در زیر جلوبندی خودرو قرار بدهید و پس از چند ساعت مقوا را چک کنید در صورتی که خیس بود نشان آن است که این قسمت درحال نشتی است.

بنابراین نشتی این قطعه و یا واشر ها مشخص میشود. در صورت وجود لک کوچک در زیر خودرو جای نگرانی نیست چرا که به علت میعان کولر خودرو است. توصیه می کنیم این کار را در شب انجام دهید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نشانه های خرابی واتر پمپ :

 

 

 

 

 

 

 

-دیدن ضد یخ یا آب در قسمت زیرین خودرو حتما چند ساعت بعد از خاموشی خودرو، آن را چک کنید.

 

 

 

 

 

 

 

-کم شدن آب رادیاتور

 

 

 

 

 

 

 

-تشکیل قطرات یا بخار آب در اطراف واتر پمپ

 

 

 

 

 

 

 

-بالا رفتن آمپر آب

 

 

 

 

 

 

 

-روشن شدن چراغ ضد یخ

 

 

 

 

 

 

 

-کارکرد نامناسب کولر

 

 

 

 

 

 

 

-شنیدن صدایی شبیه به ساییدن دو جسم روی یکدیگر هنگام روشن بودن خودرو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

عوامل خرابی این قطعه

 

 

 

 

 

 

 

-تشکیل زنگ زدگی  در پره های داخلی

 

 

 

 

 

 

 

-ایجاد خوردگی در دنده ها و سایر قسمت ها

 

 

 

 

 

 

 

-پایان ضد یخ در سیستم خنک کننده

 

 

 

 

 

 

 

- ایجاد یخ زدگی آب درون موتور و شکستن واتر پمپ

برچسب ها : واتر پمپ جک j5 - خرید واتر پمپ جک j5

واتر پمپ جک j5|فروش واتر پمپ جک J5